Dobre praktyki EB Book
Robimy wielkie rzeczy. Codziennie

Robimy wielkie rzeczy. Codziennie

Biedronka to największy prywatny pracodawca w Polsce, zatrudniający 80 tys. pracowników, którzy dbają o najlepsze doświadczenie zakupowe 4 mln klientów dziennie. Jesteśmy niemal w każdym zakątku Polski – mamy ponad 3300 sklepów w 1100 miejscowościach oraz 17 centrów dystrybucyjnych. Ogromna skala naszego biznesu oraz zaangażowanie naszych zespołów pozwala nam od wielu lat być liderem branży retail w Polsce. Bo Biedronka to MY. Codziennie.

Biedronka EB Book 2023

Customer experience

Naszą misją jest zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu zakupów, m.in. poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii, zarówno w formie online, jak i w sklepach stacjonarnych. W maju 2022 r. ruszyła aplikacja Moja Biedronka, z której korzysta już ponad 4 mln użytkowników. Od sierpnia 2022 uruchomiliśmy sklep online home.biedronka.pl. Dbamy również o wygodę i szybkość obsługi w sklepach stacjonarnych – funkcjonuje w nich już około 10 tys. kas samoobsługowych. Na mapie Polski zaczęły pojawiać się sklepy w formacie ultra mini. Są to małe miejskie sklepy, w których klienci mogą zrobić zakupy szybko, po drodze i w biedronkowych cenach. Rozwijamy też możliwości dostaw zakupów do domu klientów – ułatwia to aplikacja Glovo. W sześciu miastach oferujemy system szybkich dostaw BIEK, dzięki którym zakupy są dostarczone do klientów w ciągu 15 min od zamówienia. To tylko kilka przykładów pokazujących współczesną twarz Biedronki – firmy, która kreuje nowoczesne trendy w branży retail.

Czekamy na ciebie w twojej Biedronce

Bardzo ważnym elementem budowania naszej marki pracodawcy jest pokazanie klientom, jakim pracodawcą jest Biedronka. Sklep to miejsce, gdzie spotykają się grupy wszystkich naszych interesariuszy – klienci, kandydaci i pracownicy. Robiąc zakupy w naszych placówkach, znajdujących się w dogodnych lokalizacjach w całej Polsce, klienci mogą dowiedzieć się o ofertach pracy, benefitach czy zarobkach, jakie oferujemy naszym pracownikom. To wszystko dzięki wykorzystaniu nośników in-store, znajdujących się w przestrzeni sklepowej, takich jak plakaty, głosowe spoty w soundsystemie czy billboardy na elewacji budynku.

Różnorodność, czyli w Biedronce każdy znajdzie dla siebie miejsce

Nie ukrywamy, że praca w Biedronce jest pełna wyzwań. Handel to branża bardzo dynamiczna, w której liczą się współpraca, zaangażowanie i gotowość do zmian. Dlatego jesteśmy dumni z naszych pracowników i dbamy o to, żeby każdy czuł się doceniany i mógł się rozwijać. Praca w Biedronce jest dobrym pomysłem na wakacyjną pracę dla młodych osób, które – chcąc połączyć pracę z wakacjami – gotowe są na tymczasową zmianę miejsca zamieszkania i korzystanie z uroków turystycznych miejscowości. Z opcji tymczasowej delegacji do sklepów działających w kurortach mogą również skorzystać obecni pracownicy Biedronki, którzy na co dzień pracują w innych lokalizacjach.

Pracę w Biedronce w charakterze kasjera znajdą również osoby starsze, a także te, które poszukują pracy na część etatu (np. studenci czy młode matki). Zakres ich obowiązków jest dopasowany do wieku i możliwości. Aplikować do Biedronki można poprzez stronę karierową, portale pracy, a także infolinię rekrutacyjną 24/7, która jest dostępna również dla osób mówiących w języku ukraińskim. O pozytywne doświadczenia kandydatów w procesie rekrutacji dba zespół blisko 80 specjalistów z całej Polski, rekrutujących do naszych sklepów, magazynów i biur.

Pracujemy dla lidera branży. Rozwiązania, które wymyślamy dzisiaj, jutro już są dostępne dla milionów klientów – Andrzej Rakowski, dyrektor de. architektury i integracji systemów

Biedronka to nie tylko praca w sklepie

Warto pamiętać, że oprócz sprzedaży, która jest sercem naszej działalności, równie ważną rolę odgrywa logistyka. W 17 centrach dystrybucyjnych pracę mogą znaleźć osoby związane z logistyką – od stanowisk początkowych, takich jak magazynier, po stanowiska kierownicze i dyrektorskie. To dzięki pracy licznych zespołów w naszych magazynach klienci mogą codziennie cieszyć się świeżymi produktami w swoich ulubionych sklepach Biedronki.

W Biedronce mamy ponad 15 biur, w których pracę znajdą specjaliści z różnych branż. Ponad 3000 osób jest zatrudnionych w działach takich jak: Zakupy, Marketing, Logistyka i Łańcuch Dostaw, Finanse, Rozwój i Kontrola Jakości Produktów, PR, Doskonalenia Pracy Sklepu, Ochrony Środowiska, HR oraz IT.

Robimy wielkie rzeczy. Deal with IT

IT w Biedronce to coś więcej niż obsługa sklepów. Tu projektujemy nowoczesne narzędzia e-commerce dla klientów, a także dostarczamy rozwiązania dla magazynów i naszych biur. To również od pracowników działu IT zależy, czy produkty dotrą do klientów na czas, czy będą mogli oszczędzać, robiąc zakupy, albo czy aplikacja, z której korzysta codziennie kilka milionów użytkowników, będzie działać bez zarzutu. Praca w dziale IT Biedronki to praca nad rozwojem technologii – produktów i usług, z którymi po wdrożeniu będą miały kontakt miliony Polaków. To także stała możliwość kreowania trendów i korzystania z najnowszych narzędzi technologicznych. Swoje miejsce w dziale IT znajdą zarówno seniorzy, jak i juniorzy, którzy razem z nami będą wprowadzać retail w świat nowoczesnych technologii i śmiałych rozwiązań.

Rozwijamy talenty. Codziennie

Ważnym elementem naszej misji HR jest wspieranie rozwoju młodych ludzi. W ramach projektu Kampus Biedronki współpracujemy ze środowiskiem akademickim i szkolnym. W Biedronce oferujemy dwa prestiżowe programy talentowe:

  • Owocne Wakacje, czyli letnie praktyki studenckie
  • oraz Management Trainee – program menedżerski dla absolwentów i studentów ostatniego roku studiów.

Management Trainee trwa dwa lata. W tym czasie, pod okiem doświadczonych mentorów, uczestnicy zdobywają rozbudowaną wiedzę biznesową oraz kompetencje liderskie. Biorą też udział w kluczowych dla firmy projektach. Stażyści są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjny pakiet benefitów. Program może być furtką do przyspieszonej ścieżki awansu na stanowisko menedżerskie, a także rozwoju międzynarodowej kariery w strukturach Jeronimo Martins.

Biedronka to wyjątkowi ludzie

Razem osiągamy więcej – jesteśmy jednym wielkim zespołem, w którym każdy ma swoją rolę i wpływ na funkcjonowanie firmy. Wiemy, że nasza praca ma znaczenie. To dzięki nam codziennie miliony klientów mają w swoich domach najświeższe produkty. Biedronka stale się rozwija, co oznacza także ciągły rozwój pracowników – aż 90% awansów w sklepach to awanse wewnętrzne. Jesteśmy stabilnym pracodawcą, który daje poczucie bezpieczeństwa i dba o pracowników. 97% z nich zostaje zatrudnionych od pierwszego dnia na umowę o pracę, bez okresu próbnego.

Niezależnie od wymiaru etatu oferujemy ponad 20 programów wsparcia i benefitów dla naszych pracowników oraz ich dzieci. Są to m.in. bezzwrotne zapomogi i nieoprocentowane pożyczki, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków. Oferujemy też kartę Multisport, prywatną opiekę medyczną na wybranych stanowiskach i wiele innych. W grudniu 2022 r. nasi pracownicy otrzymali paczki świąteczne i dodatkowe zasilenia e-kodów, 1000 zł w formie rabatów na zakupy. Ogłosiliśmy także styczniowe podwyżki w kwocie od 500 do 700 zł brutto.

Widzisz siebie w Biedronce?

Sprawdź aktualne oferty i aplikuj!

pracawbiedronce.pl

pracawbiedronce.pl/management-trainee


Artykuł został opublikowany w publikacji EB Book 2023. Cały przewodnik w formacie PDF pobierzesz tutaj