Dobre praktyki EB Book
ITCARD #StawiamyNaWartości

ITCARD #StawiamyNaWartości

Jaką firmą jest ITCARD? Co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Jesteśmy polskim liderem w przetwarzaniu transakcji bankomatowych (ATM) oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych. Posiadamy drugą co do wielkości sieć bankomatów Planet Cash oraz sieć własną terminali płatniczych Planet Pay. Oferujemy nowoczesne rozwiązania z obszaru usług płatniczych, bankomatów oraz kart. Realizujemy projekty dla liderów rynku, m.in. ING Banku Śląskiego, mBanku, BNP Paribas Banku Polskiego czy Credit Agricole. Nasze działania są klientocentryczne. W realizacji projektów dla naszych klientów nadrzędną rzeczą dla nas jest dawanie realnych korzyści. Oferujemy indywidualne podejście, elastyczność współpracy i przede wszystkim – rzeczywistą wartość.

ITCard

Jak firma opiekuje się klientami?

Niezależnie od oferowanej usługi czy rozwiązania – czy to w kontekście terminali płatniczych, ATM, czy wydawnictwa kart – rozpoczynamy pracę od analizy założeń i oczekiwań klienta. Ponadto oferujemy pełen zakres współpracy, który umożliwia przygotowanie modelu biznesowego i oferty. Posiadamy know-how, szereg niezbędnych narzędzi oraz odpowiednie licencje organizacji płatniczych, co pozwala nam holistycznie podejść do realizowanych projektów. Tak jest w przypadku chociażby współpracy przy wydawnictwie kart, szczególnie w kontekście projektów tworzonych z fintechami, gdzie oferujemy kompleksowe rozwiązania i odpowiadamy za cały proces wdrożenia.

Jakim pracodawcą jest ITCARD? Co wyróżnia firmę na tle innych pracodawców?

Nasi kandydaci nie zawsze orientują się, jak ogromnym zapleczem technologicznym dysponujemy. Nasze projekty i wdrożenia są bardzo zróżnicowane. Daje to ogromne możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach oraz w różnych obszarach naszej działalności. Cenimy sobie partnerskie relacje z naszymi pracownikami. Jesteśmy zgranym zespołem, który wyznaje wspólne wartości, a są nimi value generation, speed and focus i cooperation works. To one są naszym drogowskazem w relacjach zarówno wewnątrz firmy, jak i z naszymi klientami. Często nasza praca skupia się w ramach interdyscyplinarnych zespołów, dlatego zależy nam na umacnianiu szczególnie wartości, jaką jest współpraca. Chcemy, aby każdy w ITCARD czuł się jego częścią i wiedział, w którym kierunku zmierzamy.

Obecnie w Grupie ITCARD zatrudniamy niemalże 400 osób, posiadamy trzy biura w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu i Łomży, a także biura w Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Pradze i Londynie. Nasza organizacja wciąż się rozwija, jednak niezmiennie wyróżniają nas partnerskie relacje i elastyczne podejście do współpracy.

Jak firma opiekuje się pracownikami?

Śledzimy rynek i widzimy, jak się zmienia. Wiemy też, że siłą naszej firmy są jej pracownicy, dlatego zależy nam, aby praca u nas była czymś więcej. Dajemy ogromne możliwości rozwoju, u nas każdy ma realny wpływ na swoją pracę i realizowane projekty. Cenimy sobie proaktywność i zaangażowanie naszych pracowników oraz doceniamy ich inicjatywy. Prócz pakietu benefitów oferujemy elastyczny model zatrudnienia, a po okresie pandemii, jak większość firm, pracujemy hybrydowo. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych pracowników. Zależy nam, aby nasza kultura organizacyjna była odzwierciedleniem tego, jak się u nas pracuje i jaką jesteśmy firmą.

Jakich kompetencji poszukuje ITCARD jako pracodawca?

Obecnie bardzo mocno rozbudowujemy nasze zespoły, które dbają o rozwój aktualnej infrastruktury systemowej, oferowanych rozwiązań i aplikacji. Nasza rozpiętość rozwiązań i szeroki zakres funkcjonowania w branży płatniczej sprawia, że poszukujemy specjalistów z wiedzą dziedzinową w obszarze płatności, kart, e-commerce, aplikacji mobilnych, UX. Project Manager czy Process Manager, którzy wesprą nas w codziennej pracy przy realizacji rozwojowych projektów dla banków, fintechów, akceptantów i innych instytucji, powinni również posiadać odpowiednie kompetencje oraz umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy i rozwiązywania problemów. My dodatkowo cenimy sobie proaktywność zarówno w myśleniu, jak i w działaniu, które pozwalają uzyskać jeszcze większą wartość zarówno dla naszej organizacji, jak i jej klientów.

ITCARD S.A. rozpoczął swoją działalność w 2009 r. jako centrum technologii płatniczych i początkowo świadczył usługi związane z obsługą i przetwarzaniem transakcji w bankomatach. W krótkim czasie wprowadziliśmy dodatkowo obsługę terminali POS, wydawnictwo kart oraz rozbudowaliśmy zakres naszych usług. Dzięki temu staliśmy się liderem w obszarze outsourcingu usług płatniczych, kart oraz obsługi bankomatów wśród banków i instytucji finansowych w Polsce. Przetwarzamy wypłaty i wpłaty gotówki w ponad 7100 bankomatach. Obsługujemy płatności w terminalach płatniczych, transakcje on-line 3D Secure, ACS, Payment getaway oraz płatności realizowane za pomocą aplikacji mobilnych (Apple Pay i Google Pay). W ramach Grupy ITCARD funkcjonuje własna sieć bankomatów Planet Cash oraz sieć terminali płatniczych Planet Pay. Realizujemy nasze usługi i operacje również w Chorwacji, w Czechach i na Węgrzech.

Czy wiesz, że…

  • Przetwarzamy ponad 800 mln transakcji rocznie o wartości 260 mld zł.
  • Planet Cash jest drugą co do wielkości siecią bankomatów w Polsce.
  • Obsługujemy sieć prawie 100 tys. terminali płatniczych POS.
  • Jesteśmy w TOP 10 największych polskich firm branży płatniczej wg rankingu Cashless.
  • Mamy zgrany zespół ludzi pełnych pasji i zaangażowania w codzienną pracę.

Jarosław Chrzanowski,

od 2009 r. Prezes Zarządu ITCARD S.A., Prezes Zarządu Planet Pay Sp. z o.o. (07/2014), Dyrektor Generalny Grupy ITCARD (01/2017). Od 30 lat związany z branżą płatniczą, twórca sieci bankomatów Planet Cash oraz sieci terminali POS Planet Pay.

 

 

 

Wejdź na:

www.itcard.pl | fintech.itcard.pl |planetpay.pl | planetcash.pl i dowiedz się o nas więcej!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Sprawdź, kogo aktualnie szukamy!

www.itcard.pl/kariera

Kontakt: rekrutacja@itcard.pl


Artykuł został opublikowany w publikacji EB Book 2023. Cały przewodnik w formacie PDF pobierzesz tutaj