Raporty do pobrania

Raport Employer branding w Polsce

Badanie Employer branding w Polsce jest autorskim badaniem HRM Institute, jedynym na rynku, który w sposób kompleksowy pokazuje, jak zmienia się branża EB na przestrzeni lat. Raport Employer branding w Polsce pokazuje w ujęciu porównawczym (rok do roku) opinie osób z branży m.in. na temat: zmian i trendów w EB, wyzwań stojących przed pracodawcami, budżetów na działania EB, wykorzystywanych kanałów komunikacji, atrybutów marki pracodawcy przyciągających pracowników. Badanie jest prowadzone od 2012 roku.

Raport Siła Doceniania

Docenianie i radość w pracy oraz kultura feedbacku są coraz ważniejsze dla wielu osób szukających pracy i pracowników. Większość z nas chce mieć świadomość, że to, co robimy, ma znaczenie i jest w firmie zauważane i doceniane. W raporcie z badania znajdziesz odpowiedź na pytania, czy docenianie w pracy jest ważne? Czy i jakie informacje zwrotne chcemy otrzymywać? Z czym kojarzy się radość w pracy i czy oczekujemy jej w pracy?

Raport Idealny pracodawca w branży farmaceutycznej

Raport pokazuje profil pracownika branży pharma i jego oczekiwania wobec pracodawców oraz odpowiada między innymi na pytania: co najbardziej motywuje kandydatów z branży pharma do pracy, gdzie szukają informacji o firmach, czy wizerunek firmy z branży ma znaczenie i jakie są najcenniejsze dla nich atrybuty marki pracodawcy. W raporcie znalazł się także ranking 16 idealnych pracodawców w branży farmaceutycznych na rok 2021. Firmy, które znalazły się na liście w badaniu, to firmy o największych dochodach na rynku polskim (na podstawie danych firmy analitycznej IQVIA z listopada 2020 r.).

Wymarzony pracodawca dla profesjonalisty

Bezpłatna wersja raportu z badania „Wymarzony pracodawca dla profesjonalisty”, przeprowadzanego przez HRM Institute wśród osób z doświadczeniem zawodowym. Raport zawiera ogólne informacje na temat tego, co dla profesjonalistów jest ważne w pracy, czego oczekują od pracodawców, jakim źródłom informacji ufają.

Międzynarodowy krajobraz radości w pracy

Radość w pracy jest często utożsamiana z zabawą, imprezami firmowymi czy przysłowiowymi „piłkarzykami”. Tymczasem temat ten jest znacznie głębszy, a chwila na radość w pracy dodaje energii do działania na dalszą część dnia, wzmacnia zaangażowanie pracowników i poprawia relacje. Badanie „Fun at Work”, zlecone przez firmę AmRest, dla której temat radości w pracy jest bardzo ważny, zostało przeprowadzone w Polsce i w 11 krajach świata (badanie w części polskiej przeprowadziło HRM Institute, a w części międzynarodowej – Universum Global). Raport z badania pokazuje podobieństwa i różnice w postrzeganiu radości w pracy, a przede wszystkim odpowiedź na pytanie, czy radość w pracy jest ważna dla pracowników i co tak naprawdę rozumieją pod tym pojęciem.

Raport Sens w pracy

Bezpłatna wersja raportu z badania „Wymarzony pracodawca dla profesjonalisty”, przeprowadzanego przez HRM Institute wśród osób z doświadczeniem zawodowym. Raport zawiera ogólne informacje na temat tego, co dla profesjonalistów jest ważne w pracy, czego oczekują od pracodawców, jakim źródłom informacji ufają.

Bezpłatne publikacje do pobrania

EB Book

EB Book to przewodnik po najlepszych markach pracodawców w Polsce. W wersji drukowanej publikacja jest publikowana w formie dodatku do miesięcznika FORBES (numeru lutowego). Pobierz EB Book w formacie PDF i zapoznaj się z merytorycznymi artykułami oraz
prezentacjami pracodawców.

Krajobraz i trendy EB po koronawirusie

Pandemia korona wirusa niemal z dnia na dzień zatrzymała cały świat i zmieniła rzeczywistość biznesową. Pracodawcy zmuszeni zostali do podjęcia wielu szybkich i często trudnych decyzji. Pracownicy zaczęli pracować zdalnie, łącząc pracę z koniecznością zajmowania się dziećmi oraz ich edukacją, a ci którzy nie mogą wykonywać zdalnej pracy, mierzą się z wieloma ograniczeniami i lękami. W wielu firmach zaczęły się zwolnienia, a całe branże nie mogą normalnie funkcjonować. Nasza bezpłatna publikacja pokazuje, jak w tej sytuacji radzą sobie pracodawcy i jakie działania podejmują na bieżąco, a co planują w przyszłości.  Znajdziesz w niej również informacje, jak zmieni się rynek pracy po koronawirusie i jakie trendy w EB przewidujemy na najbliższy czas.